Minister zdrowia przekazał ważną wiadomość. Chodzi o szpitale!

Minister zdrowia poinformował, że ze względu na fakt, że obłożenie łóżek w szpitalach covidowych wzrasta dużo wolniej niż było to odnotowywane w poprzednich tygodniach, resort będzie rekomendował redukowanie infrastruktury szpitalnej przeznaczonej do walki z koronawirusem. Decyzje w tej sprawie mają zapaść jeszcze w tym tygodniu. 

Fot. Shutterstock

Wszystko wskazuje na to, że piąta fala pandemii COVID-19 zmierza ku końcowi. Dobra informacja jest też taka, że Omikron, który jest przeważający jeśli chodzi o liczbę zakażeń w naszym kraju, nie jest tak groźny, jak poprzednie odmiany wirusa. Można to zauważyć biorąc pod uwagę liczbę osób hospitalizowanych, a także liczbę zgonów.

Dlatego, jak poinformował w niedzielę w mediach społecznościowych szef Ministerstwa Zdrowia Adam Niedzielski, resort będzie w tym tygodniu podejmować decyzję o redukowaniu infrastruktury szpitalnej, przeznaczonej do walki z koronawirusem.

W tej chwili w szpitalach przebywa ponad 17 tysięcy pacjentów zakażonych wirusem SARS-CoV-2. Nieco ponad tysiąc wymaga podłączenia do respiratorów. Natomiast w sumie w Polsce przygotowano 30 877 łóżek dla zakażonych i 2588 respiratorów.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]