Nieoficjalnie: Wiadomo, kto może zostać nowym ministrem finansów!

Jak nieoficjalnie ustalił „Wprost” to prezes Zakładów Ubezpieczeń Społecznych Gertruda Uścińska zostanie nowym ministrem finansów. Póki co jednak ani ZUS, ani premier nie skomentowali sprawy. 

Osoba z otoczenia premiera przekazała w rozmowie z „Wprost”, że Mateusz Morawiecki zaproponował prezes ZUS Gertrudzie Uścińskiej stanowisko nowego ministra finansów. Teraz premier czeka na jej decyzję. Jak dodaje, rząd stawia na kobietę ministra.

„Wprost” zwrócił się z pytaniem o propozycję do biura prasowego Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, jednak Grzegorz Dyjak zaznaczył, że sprawy ZUS nie komentuje. Natomiast w rozmowie z Radiem Ze wiceminister rozwoju i technologii Olga Semaniuk pytana, czy nowym szefem finansów mogłaby zostać Gertruda Uścińska przekazała, że ceni sobie pracę z nią, jednak takie decyzje nie zapadają w jej obecności.

Przypomnijmy, w poniedziałek minister finansów Tadeusz Kościński podał się do dymisji. Jak przekazała rzeczniczka PiS, minister przyjął na siebie odpowiedzialność polityczną za pewne niedociągnięcia, które pojawiły się w związku z Polskim Ładem. Obecnie obowiązki związane z finansami sprawuje Mateusz Morawiecki.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]