Od 1 marca dla tych grup zawodowych NIE BĘDZIE obowiązku szczepień!

Jak przekazał dziś w Radiu Plus rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz, od 1 marca nie będzie obowiązku szczepień dla służb mundurowych i nauczycieli. Przypomnijmy, pod koniec roku Adam Niedzielski zapowiadał wprowadzenie obowiązku szczepień dla niektórych grup zawodowych.

Pod koniec 2021 roku w związku z pojawieniem się nowej odmiany COVID-19, rząd zdecydował się na wprowadzenie dodatkowych obostrzeń. Wśród nich był obowiązek szczepień dla medyków, nauczycieli i służb mundurowych. Nowe zasady miały obowiązywać od 1 marca 2022 roku.

Jak jednak przekazał dziś w rozmowie z Radiem Plus rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz, nie będzie obowiązkowych szczepień służb mundurowych i nauczycieli. Zastrzegł jednak, że nie oznacza to, że ten obowiązek nie zostanie w ogóle wprowadzony.

Zdaniem rzecznika, do 1 marca jest za mało czasu, żeby przedstawiciele tych grup zawodowych zdążyli się w pełni zaszczepić. Zaznaczył, że jeśli chodzi o medyków, każdy będzie musiał  być w pełni zaszczepiony. Ale to jest dużo prostsze, bo lekarze już szczepią się od dawna. Dodatkowo, w przypadku medyków funkcjonuje już obowiązek szczepienia przeciwko żółtaczce.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]