Znany polityk może być wyrzucony z PiS

Senator Jan Maria Jackowski może być usunięty z klubu Prawa i Sprawiedliwości – informuje nieoficjalnie RMF FM.

Fot. Kancelaria Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, CC BY-SA 3.0 pl

Choć na razie nie ma oficjalnego potwierdzenia, politycy Zjednoczonej Prawicy wypowiadają się o senatorze dość jednoznacznie.

W klubie PiS jest pluralizm i miejsce na dyskusję, niemniej, gdy ktoś w dziewięciu przypadkach na dziesięć ma odrębne zdanie od zdania większości swoich kolegów klubowych, partyjnych, to może nie jest już kwestia pluralizmu. Przynależność do partii, do klubu parlamentarnego nie jest czymś obowiązkowym, jest dowolna i jest oparta na wspólnocie poglądów, jeśli tej wspólnoty brakuje, to należy się zastanowić nad dalszym funkcjonowaniem razem – powiedział wicerzecznik PiS Radosław Fogiel w Polsat News. – Cierpliwość i dobre serce PiS-u jest ogromne, ale nie nieograniczone i ziarenko do ziarnka, zbiera się prędzej czy później miarka – dodał.

Do zarzutów pod jego adresem odniósł się sam senator.
„Jeżeli receptą na kryzys oraz rozmijanie się z programem wyborczym PiS ma być usuwanie z klubu wiernych programowi wyborczemu PiS, zamiast usuwanie błędów, to znaczy, że ta formacja jest na kursie schyłkowym” – napisał Jackowski na Twitterze.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE