Minister edukacji chce skrócić naukę zdalną. Wiadomo, kiedy zapadnie decyzja!

Minister edukacji przekazał, że resort myśli o skróceniu nauki zdalnej. Wszystko ze względu na polepszającą się sytuację pandemiczną. Decyzje w tej sprawie mają zapaść jeszcze dziś.

fot. Pexels

Wczoraj podczas konferencji prasowej ministra edukacji i nauki, Przemysław Czarnek pytany był o plany skrócenia nauki zdalnej, o których mowa już była w ubiegłym tygodniu. Przypomnijmy, do 27 lutego uczniowie szkół ponadpodstawowych oraz klas V-VIII szkół podstawowych uczą się online.

Jak przyznał Przemysław Czarnek, ministerstwo realnie myśli o skróceniu nauczania zdalnego. Wszystko ze względu na polepszającą się sytuację pandemiczną w kraju: porównując tydzień do tygodnia, liczba zakażeń spada.

Minister edukacji dodał, że jest już po rozmowach z premierem Mateuszem Morawieckim i ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim. Decyzje w sprawie mają zapaść jeszcze w środę, 9 lutego. Jeśli taki scenariusz się spełni, w pierwszej kolejności do szkoły wrócą uczniowie z tych województw, które ferie zimowe miały w styczniu.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]