Tam polecimy bez szczepień i testów! Pierwszy kraj w Europie zdecydował się na taki krok!

Dobra wiadomość dla wszystkich, którzy nie zdecydowali się na przyjęcie szczepionki, a chciałyby podróżować. Pierwszy kraj u Europie zniósł obowiązek testów dla podróżujących, bez względu na status szczepienia. 

Fot. Pixabay

Coraz więcej państw luzuje obostrzenia związane z pandemią koronawirusa, również dla przyjezdnych. Do tej pory jednak zmienione zasady wjazdowe na teren danego kraju obowiązywały dla osób w pełni zaszczepionych. Niemal we wszystkich państwach UE nie muszą oni przedstawiać negatywnego wyniku testu na COVID-19.

Teraz na odważny krok zdecydowała się Szwecja. Będzie ona bowiem pierwszym krajem w Europie, który zniesie obowiązek testów dla wszystkich, w tym również dla niezaszczepionych przeciwko koronawirusowi. Decyzja ta zapadła na nadzwyczajnym posiedzeniu rządu, w oparciu o opinię szwedzkiej Agencji Zdrowia Publicznego.

Jak tłumaczą władze Szwecji, takie obostrzenia nie jest już dłużej proporcjonalne ani potrzebne. Co istotne, Szwecja zdecydowała się również znieść obostrzenia wewnątrz kraju. Nie będą obowiązywać limity w restauracjach, podczas wydarzeń kulturalnych czy sportowych.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]