Lek na COVID-19 dopuszczony do obrotu w Polsce!

Jak poinformowało Ministerstwo Zdrowia, lek Molnupiravir został dopuszczony  na czas określony i może być legalnie dystrybuowany w Polsce. Preparat ma pomóc w walce z zakażeniem koronawirusem.

Ministerstwo Zdrowia przekazało, że minister podjął działania mające na celu zapewnić dostępność leku Lagevrio/Molnupiravir, który ma pomóc w zakażeniu koronawirusem. Oznacza to, że już wkrótce produkt ten zostanie dopuszczony do obrotu i będzie mógł legalnie być dystrybuowany na terenie Polski.

Preparat przeznaczony jest dla osób dorosłych, którzy nie potrzebują tlenoterapii, ale są w grupie zwiększonego ryzyka rozwoju ciężkiego przebiegu COVID-19. Rozpoczęcie terapii nie będzie wymagało pisemnej zgody pacjenta. Co istotne, lek mogą przyjąć osoby, u których potwierdzono zakażenie, a objawy wystąpiły w ciągu ostatnich pięciu dni.

Możliwość pozyskania produktu Lagevrio/Molnupiravir będą miały wszystkie placówki Podstawowej Opieki Zdrowotnej, a  także inne podmioty lecznice, prowadzące leczenie pacjentów z koronawirusem. Zaopatrzenie realizowane będzie w ramach dostaw z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]