Nasi sąsiedzi luzują obostrzenia dla niezaszczepionych!

Kolejna dobra informacja dla niezaszczepionych. Od 10 lutego Czechy luzują obostrzenia. Oznacza to, że już dziś osoby niezaszczepione będą mogły skorzystać z punktów usługowych i korzystać z imprez masowych. 

Fot. Pixabay

Do tej pory w Czechach, ze względu na obostrzenia związane z koronawirusem, skorzystać z lokali gastronomicznych, hotelu czy imprez masowych mogły tylko osoby posiadające zaświadczenie o zaszczepieniu lub o przechorowaniu koronawirusa w ciągu ostatnich 180 dni. Nawet negatywny wynik testu nie uprawniał do korzystania z powyższych usług.

Natomiast od dziś Czechy luzują ograniczenia w swoim kraju, również dla tych osób, które nie zdecydowały się na szczepienia. Skorzystać będzie można ze wszystkich punktów usługowych w kraju. Co jednak ważne, certyfikaty covidowe wciąż będą potrzebne przy podróżach zagranicznych.

Osoby zaszczepione, które nie przyjęły dawki wzmacniającej, muszą wykonać test PCR lub test antygenowy przed przekroczeniem granicy. Osoby niezaszczepione muszą wykonać test przed przyjazdem i po przekroczeniu granicy. Ważność testu PCR z chwilą przekroczenia granicy nie może przekroczyć 72 godzin od jego wykonania. W przypadku testu antygenowego czas wynosi 48 godzin.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE