Oszuści podszywali się pod koncern. Prokuratura szuka pokrzywdzonych

Prokuratura poszukuje osób, którzy zostali pokrzywdzeni przez oszustów. Złodzieje mieli podszywać się pod koncern KGHM. Opublikowali film reklamowy, na końcu którego jest link przenoszący do fałszywej strony internetowej. 

Oszuści znaleźli kolejny, wiarygodny sposób, by wyłudzić pieniądze od Polaków. Tym razem nie podszywają się pod banki czy kurierów, a pod koncern KGHM Polska Miedź. Firma ta to jedna z największych polskich spółek skarbu państwa, zajmująca się produkcją  miedzi i srebra rafinowanego.

Oszuści stworzyli specjalny film reklamowy, w którym lektor mówi o możliwości inwestowania w fundusze, które utworzyć miała państwowa spółka. Co ważne i niezwykle mylące, w materiale pojawiają się nawet wizerunki prezydenta Andrzeja Dudy oraz premiera Mateusza Morawieckiego. Widnieje także oryginalne logo firmy.

Cały film kończy się linkiem, który przenosi do strony, za pomocą której rzekomo można dołączyć do programu inwestycyjnego. Jedyne co trzeba zrobić to oczywiście wpłacić „wskazaną minimalną kwotę”. W ten sposób okradają Polaków. Trwa śledztwo w sprawie. Jedno dotyczy kradzieży tożsamości koncernu, drugie natomiast próby wyłudzenia pieniędzy od nieustalonej dotąd liczby osób.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]