W tym roku też będą 14-te emerytury! Premier o szczegółach!

Mateusz Morawiecki zapowiedział, że emeryci ponownie otrzymają 14-tą emeryturę. Będą one wypłacane późnym latem lub jesienią. Mateusz Morawiecki wskazał też, o ile wzrosną emerytury w 2022 roku.

Ważna informacja dla emeryturów i rencistów. Dziś premier Mateusz Morawiecki opowiedział podwyżkach świadczeń dla seniorów w tym roku. Jak wskazał, w 2022 roku czeka nas rekordowa waloryzacja. Takiej podwyżki nie było od kilkudziesięciu lat.

Świadczenia seniorów mają wzrosnąć aż o 7 procent. Ale to nie koniec. Premier zapowiedział także, że rząd wypłaci w tym roku również 14-te emerytury. Przypomnijmy, miały to być jednorazowe świadczenia przyznawane w 2021 roku. Jeszcze miesiąc temu zapewniał, że czternastek nie będzie były już minister finansów Tadeusz Kościński.

Póki nie nie wiadomo ile dokładnie wyniesie w tym roku czternasta emerytura. W poprzednim stanowiła ona równowartość minimalnej emerytury. Oznaczałoby to1217,98 zł na rękę w 2022. Jednak warto pamiętać, że przy wypłacie tych świadczeń, obowiązuje próg dochodowy.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]