USA wzywa do natychmiastowej ewakuacji. „Przekraczajcie granicę z Polską”

Sytuacja bezpieczeństwa na Ukrainie jest nadal nieprzewidywalna ze względu na rosnące zagrożenia rosyjskimi działaniami militarnymi i może ulec pogorszeniu z niewielkim wyprzedzeniem. Obywatele USA przebywający na Ukrainie powinni natychmiast wyjechać, korzystając z komercyjnych lub innych prywatnych środków transportu – ostrzega ambasada USA w Polsce.

Polska zasygnalizowała rządowi USA, że obywatele USA mogą teraz wjeżdżać do Polski przez granicę lądową z Ukrainą. Nie są wymagane żadne dodatkowe dokumenty. Ambasada zachęca do przekraczania przejść granicznych Korczowa-Krakowiec lub Medyka-Szehyni. Obywatele USA muszą przedstawić ważny paszport USA i dowód szczepienia przeciwko COVID-19. Ambasada podkreśla, że okazanie negatywnego wyniku testu PCR lub testu antygenowego COVID-19 ułatwi wjazd do Polski.

Rząd Stanów Zjednoczonych ostrzega, że obywatele USA, którzy pozostaną na Ukrainie powinni być świadomi, że rząd USA nie będzie mógł ich ewakuować USA w przypadku rosyjskiej akcji wojskowej w dowolnym miejscu na Ukrainie. Rząd USA zalecana dodatkowo wszystkim pozostającym na Ukrainie, by wypełniać formularz, który pozwoli rządowi sie z nimi skontaktować.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]