Ministerstwo Zdrowia: Mamy dwa nowe subwarianty Omikronu

Kiedy wydawać się mogło, że pandemia koronawirusa zbliża się ku końcowi, wiceminister zdrowia przekazał, że są dwa nowe subwarianty Omikronu. Jak tłumaczył na antenie Polskiego Radia 24, nie tak łatwo wrócimy do codzienności sprzed pandemii. COVID-19 zostanie z nami dłużej.

Fot. Shutterstock

W poniedziałek wiceminister zdrowia Waldemar Kraska był gościem porannego programu na antenie Polskiego Radia 24. Podczas rozmowy zaapelował do Polaków, aby niższe dzienne raporty nie uśpiły naszej czujności, ponieważ wciąż 96 procent badanych próbek to odmiana Omikron.

Omikron jest dużo bardziej zakaźny, dlatego jak zauważył Waldemar Kraska, koronawirus zostanie z nami dłużej. A jak się okazuje, w kraju mamy już dwa nowe subwarianty tej odmiany COVID-19. Jak wskazał wiceszef resortu zdrowia, trudno wyrokować, co będzie na jesieni, ale trzeba być czujnym.

Waldemar Kraska zaznaczył, że oczywiście naturalny przebieg pandemii będzie taki, że przypadków będzie coraz mniej, jednak nie odejdzie on całkowicie w zapomnienie. Dlatego warto, aby wciąż pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Nawyki, do których jesteśmy obecnie przyzwyczajeni, czyli dystans, dezyfekcja i maseczka powinny zostać z nami na dłuższy czas.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE