Nie żyje polski aktor teatralny i filmowy. Zmagał się z ciężką chorobą

W wieku 70 lat odszedł Wojciech Kalwat, aktor przede wszystkim teatralny, ale występował także w filmach i serialach. Mężczyzna od dłuższego czasu zmagał się z ciężką chorobą. Informację o śmierci przekazał Teatr Polski w Poznaniu. 

Fot. Pixabay / Kraków w Pigułce

Nie żyje Wojciech Kalwat. Aktor związany był ze sceną teatralną od 1979 roku. Informację o śmierci artysty przekazał Teatr Polski w Poznaniu, z którym od lat współpracował. Mężczyzna od dłuższego czasu zmagał się z ciężką chorobą. Miał 70 lat.

Wojciech Kalwat oprócz znakomitych ról teatralnych, za które otrzymał m.in. Złotą Maskę w 1997 roku, miał na swoim koncie również wiele ról epizodycznych w serialach i filmach, takich jak „Prawo Agaty”, „Pierwsza miłość” czy „Świat według Kiepskich”. W 2002 roku wystąpił także w „Wiedźminie”.

W ostatnim czasie można go było zobaczyć w takich spektaklach jak m.in.: „Kotka na rozpalonym blaszanym dachu”, „Hamlet” czy też „Nana”. Wystąpił też w roli sędziego w filmie „Żeby nie było śladów”.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]