Nowa odsłona oszustwa na BLIK. Uważajcie na takie SMS-y!

Zespoł cyberbezpieczeństwa w Komisji Nadzoru Finansowego ostrzega przed nową odsłoną oszustwa na BLIK. Złodzieje wysyłają do swoich potencjalnych ofiar wiadomości testowe. 

Fot. Pixabay

Oszuści znaleźli nowy sposób oszustwa na BLIK. Jak ostrzega zespół cyberbezpieczeństwa w Komisji Nadzoru Finansowego, złodzieje wysyłają informacje o zwrocie środków do swoich potencjalnych ofiar. Należy przede wszystkim zachować czujność i weryfikować wszelkie informacje dotyczące naszych finansów.

SMS, który dostajemy informuje o tym, że w ciągu 12 godzin środki zostaną zwrócone do nadawcy. Znajduje się także link, gdzie po kliknięciu otwiera się panel z wyborem banku. Co ważne, panel został rozbudowany o nowe banki. Na liście znaleźć możemy właściwie każdy. Na górze strony wciąż widnieje informacja o kwocie do odebrania.

Na kolejnej stronie oszuści pytają o numer telefonu, a następnie namawiają do wpisania danych do logowania. Oczywiście domena ta jest fałszywa i nie ma nic współnego z naszą stroną bankową. Właśnie w ten sposób pieniądze zamiast pojawić się na naszym koncie, znikają z niego. Pamiętajmy, wszelkie próby oszustwa warto zgłaszać do odpowiednich służb.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]