IMGW ostrzega: możliwe trąby powietrzne, lokalne burze, gwałtowny wiatr!

IMGW ostrzega, że w weekend będzie bardzo niespokojnie. W piątek, na jeden dzień, możemy liczyć na niewielką poprawę pogody.

Piątek przyniesie nieco spokojniejszą pogodę – zapowiada IMGW. Dodaje, że największe porywy wiatru, do 80 km/h, wystąpią nad morzem i do 65 km/h na południu kraju, w Tatrach do 90 km/h, a w Sudetach do 140 km/h. Temperatura wyniesie od 4°C do 9 °C.

Sytuacja zmieni się z piątku na sobotę i w samą sobotę. Po niżu Dudley przyjdzie Eunice, który ponownie przyniesie groźną pogodę. Jak podaje IMGW wrócą gwałtowne porywy wiatru, przelotny deszcz, deszcz ze śniegiem i lokalne burze, niewykluczone są też trąby powietrzne. Na wybrzeżu porywy wiatru mogą osiągać 125 km/h, na północy kraju do 110 km/h, a na pozostałym obszarze do 90 km/h. Góry: w Karpatach do 130 km/h, w Sudetach do 150 km/h.  Wiatr będzie wiał z kierunku południowo-zachodniego.

W sobotę pogoda diametralnie się nie zmieni. Wiatr nadal będzie silny, nad morzem bardzo silny, od 45 km/h do 60 km/h. Nad morzem porywy wiatru do 125 km/h, na północy kraju miejscami do 110 km/h, a na pozostałym obszarze do 90 km/h. Wieczorem wiatr będzie słabł, a w niedzielę będzie już spokojnie i ciepło, jak na luty.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE