MZ: „W marcu możliwe ograniczenie części obostrzeń”. Co z maseczkami?

Jak przekazał dziś rzecznik Ministerstwa Zdrowia, w marcu możliwe jest luzowanie części obostrzeń. Podkreślił jednak, że maseczki jeszcze z nami zostaną dłużej. 

Dziś rzecznik Ministerstwa Zdrowia zabrał głos w sprawie pandemii COVID-19. Przekazał, jak obecnie wygląda sytuacja w kraju i kiedy możemy spodziewać się większego luzowania obostrzeń. Wyjaśnił też, że obecnie odmiana Omikron stanowi aż 97 procent wszystkich zakażeń. Niewykluczone jednak, że już wkrótce będzie ona jedyną odmianą występującą w Polsce.

A co z obostrzeniami? Wojciech Andrusiewicz przekazał, że zgodnie z zapowiedziami ministra zdrowia, jeśli trend spadkowy będzie w najbliższych dniach wciąż obserwowany, od marca będą podejmowane decyzje dotyczące znoszenia obostrzeń. Jak jednak zaznaczył, nie należy spodziewać się, że od przyszłego miesiąca nie będzie obowiązku zasłaniania ust i nosa maseczką.

„W maseczkach na razie jeszcze na pewno zostaniemy, ale z części obostrzeń będzie można zejść, zważywszy na to, że trend spadkowy jest w naszym kraju cały czas obserwowany.”

-powiedział rzecznik resortu zdrowia. Przekazał także, że rząd widzi co się dzieje w innych państwach, gdzie zdejmowane są restrykcje, jednak póki co Polska nie jest w czołówce, aby móc mówić o całkowitym zapomnieniu o wszelkich obostrzeniach.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]