Co jutro czeka uczniów? Minister Czarnek wyjaśnia zmiany

21 lutego do nauki stacjonarnej wrócą wszyscy uczniowie, także ci, którzy uczyli się zdalnie. Minister Czarnek wyjaśniał najważniejsze zmiany, jakie zajdą w szkołach od poniedziałku.

Do szkół wracają wszyscy uczniowie, także ci, którzy byli na nauce zdalnej.

Zgodnie z najnowszym rozporządzeniem epidemicznym znika kwarantanna z kontaktu. To ogromna zmiana dla szkół i samych uczniów. Do tej pory w przypadku zakażenia ucznia bądź nauczyciela, wszyscy, którzy mieli z nim kontakt trafiali na kwarantannę. W przypadku zakażenia dwóch lub trzech nauczycieli oznaczało to przejście całej szkoły w tryb zdalny. Teraz, taka sytuacja ma nie mieć miejsca, choć niektórzy rodzice i nauczyciele mają obawy czy nie oznacza to wybuchu epidemii w szkołach.

Minister Czarnek rozwiewał wątpliwości na konferencji prasowej. – Tu się nic nie zmienia, jeśli chodzi o przepisy dotyczące przechodzenia na tryb zdalny w przypadku ogniska zakaźnego w szkole – oznajmił Przemysław Czarnek – Różnica jest tylko taka, że niepotrzebna jest kwarantanna w sytuacji kontaktu z osobą zakażoną, czyli nie ma tej tak zwanej kwarantanny z kontaktu – powiedział minister.

Ministerstwo Zdrowia zaleca, by po kontakcie z osobą zakażoną monitorować swój stan zdrowia i w przypadku niepokojących objawów, zweryfikować podejrzenia testem. Resort przypomniał też, że najważniejszym orężem w walce z koronawirusem są szczepienia i zasady: noszenie maski, dezynfekcja rąk i zachowywanie dystansu.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]