Atak hakerów na LPR! Nie działa łączność, mail, padła strona internetowa

Przeprowadzono atak hakerski na systemy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego – poinformował Niebezpiecznik. Na szczęście, problemy nie przeszkadzają w niesieniu pomocy, choć są dla ratowników dużym utrudnieniem.

Fot. Łukasz / Kraków w Pigułce

„Teraz już pewnie wiecie, co to za atak sparaliżował sieć komputerową ratowników Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Tak, to ransomware, czyli złośliwe oprogramowanie, które szyfruje dane na dyskach i sprawia, że maszyny stają się bezużyteczne. Wedle nieoficjalnych informacji, ktoś z pracowników miał kliknąć na złośliwy załącznik…” – napisał serwis niebezpiecznik.pl. który poinformował o sprawie.

Ratownicy medyczni komunikują się teraz za pomocą innych form łączności używając m.in. telefonów komórkowych. Jak zapewniają, wszystkie loty odbywają sie na bieżąco i ani jedna sprawa nie pozostawiona została nierozwiązana. Obecnie skutki ataku usuwają specjaliści.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]