Dwie separatystyczne republiki zwróciły się do Rosji

Przywódcy samozwańczych republik: Donieckiej i Ługanskiej, zwrócili się do prezydenta Rosji Władimira Putina o uznanie ich niepodległości.

Fot. Pixabay

Z apelem wyszli przywódca samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej Denis Puszylin oraz szef samozwańczej Ługańskiej Republiki Ludowej Leonid Pasiecznik.

W międzyczasie w Rosji obradowała Rada Bezpieczeństwa.

Celem naszego dzisiejszego spotkania jest wysłuchanie naszych kolegów i określenie naszych dalszych kroków w tym kierunku, mam na myśli zarówno apel przywódców Donieckiej Republiki Ludowej, jak i Ługańskiej Republiki Ludowej do Rosji z prośbą o uznanie ich suwerenności, oraz decyzję Dumy Państwowej Federacji Rosyjskiej w tym samym temacie, z wezwaniem do głowy państwa, aby to uczyniła i uznała niepodległość i suwerenność Donieckiej Republiki Ludowej i Ługańskiej Republiki Ludowej – powiedział prezydent Rosji.

Przywódcy zwrócili się też o rozważenie możliwości zawarcia traktatów o przyjaźni i współpracy. Mowa jest też o współpracy w sferze obronnej.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]