Ekomiejscówki w Krakowie – te miejsca musisz odwiedzić

Kraków jest piękny oraz magiczny i z pewnością nikt w tym względzie nie ma żadnych wątpliwości. Jest to fantastyczne miasto, w którym historia skrada się na każdym kroku. W niektórych miejscach można poczuć się tak, jakby czas się cofnął lub jakby odbyło się podróż wehikułem czasu. Stolicę Małopolski można również zwiedzać w rytmie eko. Dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie artykuł, w którym zaprezentujemy Ci cztery ekomiejscówki w Krakowie, które warto odwiedzić.

Fot. Materiały prasowe

Las Wolski w Krakowie, czyli największa zielona enklawa na mapie stolicy Małopolski

Las Wolski w Krakowie to naturalny park miejski. Jest to wspaniała baza rekreacyjna dla mieszkańców miasta, a także odwiedzających turystów. Rozciąga się on w zachodniej części Krakowa w odległości około 8 kilometrów od ścisłego centrum. Co więcej, Las Wolski należy do pasm wzniesień Jury Krakowsko-Wieluńskiej. W centralnej części lasku położony jest Klasztor Ojców Kamedułów na Srebrnej Górze. Ponadto, znajdziesz tam również park zoologiczny, Kopiec Niepodległości im. Józefa Piłsudskiego na Wzgórzu Sowiniec i wiele innych ciekawych miejsc. Jest tam również wiele szlaków rowerowych, na przykład narciarski i konny. Dlatego park ten zachwyci każdego prawdziwego miłośnika natury. Jest to wyjątkowa ekomiejscówka w Krakowie, którą z pewnością warto odwiedzić. Przyszli mieszkańcy Krakowa również zachwycą się tym miejscem. Należysz do tej grupy? Pragniesz znaleźć swoje miejsce w Krakowie? Sprawdź: https://obido.pl/rynek-pierwotny-krakow/. Zróżnicowana oferta mieszkań z pewnością pomoże Ci znaleźć dom Twoich marzeń!

Bielańsko-Tyniecki Park Krajobrazowy w Krakowie

Kolejnym pięknym miejscem w rytmie eko jest Bielańsko-Tyniecki Park Krajobrazowy. Ta wspaniała miejscówka zlokalizowana jest częściowo na obszarze miasta Krakowa, a częściowo poza granicami Grodu Kraka. Stanowi on bogactwo walorów przyrodniczych i kulturowo-historycznych. Dla mieszkańców magicznego miasta jest to niepowtarzalne miejsce spacerów i odpoczynku podczas weekendów oraz świąt.

Łąki Nowohuckie w Krakowie, czyli piękny teren do aktywnego odpoczynku

Łąki Nowohuckie zachwycają każdego miłośnika przyrody. Można tam uprawiać zarówno turystykę pieszą, jak i rowerową. Co więcej, ciekawą atrakcją jest droga dydaktyczna, która prezentuje charakterystyczne elementy dla tego środowiska przyrodniczego. We wschodniej części łąk atrakcją jest nowoczesny plac zabaw z miejscami na relaks i odpoczynek w Parku Żeromskiego.

Błonia Krakowskie, czyli prawdziwa perełka w stylu eko

Błonia w Krakowie to rozległe tereny zielone zlokalizowane nad brzegiem Wisły. Jest to bardzo ważne miejsce na mapie miasta, które było świadkiem wielu ważnych wydarzeń nie tylko dla Krakowa, ale przede wszystkim dla Polski. Odbywały się tam głównie defilady czy przeglądy wojsk. Co ważne, na krakowskich błoniach miał miejsce pierwszy historyczny start samolotu w Krakowie. Każdy pamięta również pielgrzymki Jana Pawła II do Polski i jego przemowy na Błoniach w Krakowie. Obecnie obszar ten służy przede wszystkim rekreacji i spacerom mieszkańców, a także turystów. Dlatego nie można tego miejsca pominąć podczas zwiedzania pięknego i magicznego Grodu Kraka.

Kraków zapada w pamięć i to nie tylko za historię oraz zabytki, ale przede wszystkim za wspaniałą przyrodę i wiele ekologicznych szlaków.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]