Marszałek Sejmu z kolejną karą pieniężną nałożoną przez NIK!

Najwyższa Izba Kontroli nałożyła karę w wysokości ponad trzech tysięcy złotych na marszałek Sejmu Elżbietę Witek. Wszystko ze względu na brak stawienia się na przesłuchaniach Izby związanymi z rządowym projektem Polskie Szwalnie. 

Najwyższa Izba Kontroli zdecydowała, by nałożyć kolejną karę na marszałej Sejmu Elżbietę Witek. Jak tłumaczy RMF FM, szefowa niższej izby parlamentu ma zapłacić 3010 złotych, co jest równowartością płacy minimalnej. Wszystko ze względu na brak stawiennictwa na przesłuchaniach ws. programu Polskie Szwalnie.

Wnioski o przesłuchanie Elżbiety Witek pojawiły się po publikacji rzekomych maili, które pojawiły się w przestrzeni publicznej, a miały pochodzić z poczty elektronicznej Michała Dworczyka. Wynika z nich, że marszałej Sejmu miała przekazać szefowi KPRM kontakt do firmy, która później otrzymała zamówienie na produkcję maseczek.

Jak tłumaczy Witek, wezwanie marszałka Sejmu do stawienia się w charakterze świadka „jest wydarzeniem bez precedensu w ponad 30-letniej historii III RP”. Kontrolerzy NIK konsekwentnie odrzucają jednak jej argumentację. Wyznaczyli też kolejny termin przesłuchania na 25 lutego.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]