Szczepienia medyków. Zwolnienie za niepoddanie się szczepieniu na COVID-19?

Jak wynika z komunikatu, które dziś zostało opublikowane na stronach Ministerstwa Zdrowia, niepodanie się szczepieniu przeciwko COVID-19 przez osoby do tego zobowiązne, może skutkować wprowadzeń zmian w organizacji pracy. Możliwe są takie zwolnienia. 

Fot. Shutterstock

Ministerstwo Zdrowia opublikowało dziś komunikat, w którym przypomina, że do 1 marca roku szczepionkę przeciwko COVID-19 muszą przyjąć wszystkie osoby, które wykonują zawód medyczny, ale również farmaceuci oraz studenci medycyny i pracownicy podmiotów medycznych. Jak dodaje resort, Kodeks pracy upoważnia pracodawcę do żądania złożenia przez pracownika oświadczenia o realizcji obowiązku poddania się szczepieniu.

Szczepienia można wykonać w schemacie dwiema dawkami lub jedną dawką, zależnie od przyjętej szczepionki. Dopiero po przyjęciu pełnego cyklu szczepienia otrzyma się Unijny Certyfikat COVID. Obowiązek dotyczy również  ozdrowieńców.

Co istone, jak wynika z komiunikatu, niepoddanie się szczepieniu przeciwko COVID-19 przez osoby do tego zobowiązane może skutkować wprowadzeniem zmian w organizacji pracy. Może być to nawet nawet rozwiązaniem stosunku pracy. Jednocześnie resort wskazał, że wszelkie działania powinny być realizowane w taki sposób, by pozostawały w zhodności z zasadą równego traktowania pracowników.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]