Znany reżyser z zarzutami!

Jak poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga, znany reżyser Xawery Ż. usłyszał zarzuty za posiadanie narkotyków. Mężczyzna w 2021 roku został zatrzymany za jazdę po kokainie i posiadanie marihuany. 

W poniedziałek rzeczniczka Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga Katarzyna Skrzeczowska przekazała, że prokuratura 17 lutego 2022 roku skierowała akt oskarżenia przeciwko Xaweremu Ż. Sprawa dotyczy zdarzenia, do którego doszło 14 padziernika 2021 roku.

O godzinie 4:50 policjanci zatrzymali do kontroli samochód osobowy Subaru. Za kierownicą siedział znany reżyser. Jak się później okazało, mężczyzna był pod wpływem środków odurzających i psychotropowych. Znaleziono także w samochodzie folię z zawrtością suszu roślinnego.

„Wykonane w toku postępowanie opinie potwierdziły, że substancja, którą posiadał Xawery Ż. w ilości 0,975 g netto, jest to ziele konopi innych niż włókniste. Ponadto kierowca w momencie prowadzenia pojazdu posiadał w organizmie substancję psychotropową i środek odurzający w postaci kokainy, co miało wpływ na zaburzenie jego sprawności psychomotorycznych.”

-wyjaśniła rzeczniczka. W skierowanym do sądu akcie zarzuca się mężczyźnie popełnienie czynu z art. 62 ust. 1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, czyli posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]