Co z meczem Rosja-Polska? Jest stanowczy komentarz ministra sportu!

Rosyjskie wojska wkroczyły na zachodnią Ukrainę, konflikt rośnie. Już w marcu w Moskwie ma odbyć się mecz Rosja-Polska, jednak kibice są pełni obaw. Głos w sprawie zabrał minister sportu. Kamil Bortniczuk odpowiedział stanowczo. 

Minister sportu zabrał głos w sprawie meczu Rosja-Polska, który ma odbyć się 24 marca 2022 roku. Przypomnijmy, jego zwycięzca zagra z lepszym z pary Szwecja-Czechy o prawo do gry na mundialu w Katarze. Jednak czy w obecnej sytuacji, kiedy konflikt zbrojny wisi w powietrzu, wydarzenie się odbędzie?

Na Twitterze głos w sprawie zabrał Kamil Borniczuk. Minister sportu przekazał, że w jego opinii konieczne jest nałożenie sankcji, która obejmie również rosyjski sport. Jak tłumaczy, Władimir Putin „bezwzględnie wykorzystuje sport do celów politycznych”.

W rozmowie z Polskim Radiem 24 minister rozszerzył swoją wypowiedź. Stwierdził, że reprezentacja Polski nie powinna w ogóle jechać do Moskwy na mecz. Ma nadzieję, że wydarzenie odbędzie się w „najgorszym razie na neutralnym terenie”.

„Przed UEFA i FIFA wiele trudnych decyzji do podjęcia, bo jeśli rzeczywiście mamy obejmować Rosję sankcjami, to nie widzę powodu, żeby nie zastosować tu pewnego rodzaju ostracyzmu. Tu jednak będą decyzje wspomnianych federacji.”

-dodał szef resortu.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]