Andrzej Duda poleciał do Kijowa!

Kancelaria PR potwierdza. Prezydent Polski Andrzej Duda wraz z prezydentem Litwy Gitanasem Nausedą polecieli do Kijowa, aby spotkać się z Wołodymyrem Zełenskim. Politycy chcą wesprzeć Ukrainę w walce o niepodległość swojego kraju. 

Jak przekazała w mediach społecznościowych Kancelaria Prezydenta, Andrzej Duda poleciał wraz z prezydentem Litwy Gitanasem Nausedą  na wizytę do Kijowa. Spotkają się tak z Wołodymyrem Zełenskim w ramach Trójkąta Lubelskiego. Szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Jakub Kumoch napisał na Twitterze, że przywódcy wylądowali już na Ukrainie.

O spotkaniu mówił już wczoraj rzecznik litewskiego prezydenta. Wyjaśnił, że wizyta ma na celu po raz kolejny przekazać wsparcie i solidarność w walce o niepodległość i integralność terytorialną Ukrainy. Również o spotkaniu informowała doradczyni prezydenta Nausedy. Nie podała jednak konkretnej daty, powołując się na względu bezpieczeństwa.

W ostatnim czasie prezydent Polski i Litwy rozmawiali o sytuacji na Ukrainie. Wspólnie zgodzili się, że konieczne jest prowadzenie działań, dzięki którym sytuacja zostanie rozwiązana w sposób pokojowy. Andrzej Duda wciąż jest w kontakcie także z pozostałymi europejskimi i światowymi przywódcami.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]