Oszuści podszywają się pod policjantów! Uważajcie na te maile!

Oszuści wysyłają do swoich potencjalnych ofiar maile, w których informują o objęciu kilkoma obowiązującymi postępowaniami karnymi. Co istotne, podpisują się jako Komendant Główny Policji. 

Jak informuje radio RMF FM, oszuści znaleźli kolejny sposób na wyłudzanie pieniędzy. Tym razem wysyłają do Polaków wiadomości elektroniczne, w których podszywają się pod policję. W imieniu „gen. Jarosława Szymczaka, Komendanta Głownego Policji”, informują wezwaniu do sądu.

„Policja”w swoim mailu informuje, że dana osoba została objęta kilkoma obowiązującymi postępowaniami karnymi. Chodzi między innymi o dziecięcą pornografię. Oszuści grożą, że jeśli odbiorca listu nie zareaguje  w ciągu 72 godzin, jego dane zostaną upublicznione, a on sam trafi na listę seksualnych przestępców.

Warto uważać na tego rodzaju maile i pod żadnym pozorem nie próbować kontaktować się z nadawcą listu.  Może to grozić zaifekowaniem złośliwym oprogramowaniem i utratą danych. Należy też zwrócić uwagę na pisownie w wiadomości- w rzekomym wezwaniu jest mnóstwo błędów gramatyczno-ortograficznych. Dzięki temu możemy być pewni, że to oszustwo.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]