Tłumy na stacjach, opóźnienia pociągów. Koleje ewakuują mieszkańców

Koleje państwowe w Ukrainie ogłosiły, że w związku z inwazją Rosji są gotowe ewakuować mieszkańców terenów położonych przy lini rozgraniczenia w Donbasie. Uruchamiane są dodatkowe kursy, występują duże opóźnienia. Na stacjach tłumy. 

Ukraińskie koleje państwowe Ukrzaliznycia ogłosiły, że są gotowe ewakuować mieszkańców terenów położonych przy linii rozgraniczenia w Donbasie. Wszystko ze względu na atak wojsk rosyjskich. Coraz więcej osób ginie, mieszkańcy uciekają z kraju.

Uruchomiono ewakuacyjne pociągi z obwodu ługańskiego, donieckiego i odeskiego. Ze względu na bezpieczeństwo, nie podano jednak dokładnych godzin odjazdu, a także miejsca docelowego. Tłumy pojawiają się na dworcach. W Kijowie mnóstwo osób wysiada z walizkami.

Koleje Ukraińskie przestrzegają jednak przed opóźnieniami, Dotyczą one między innymi składów ekspresowych odjeżdżających z Charkowa, położonego nieopodal linii frontu. Polskie Koleje Państwowe posiadają połączenia do Polski, do Przemyśla i Warszawy. Póki co nie ma informacji, by połączenia były zawieszone.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]