UEFA zdecydowała! Wiadomo, gdzie odbędzie się finał Ligi Mistrzów

W związku z wojną wypowiedzianą przez Rosję Ukrainie, UEFA zdecydowała, by finał piłkarskiej Ligi Mistrzów przeniesiony został z Sankt Petersburga do Paryża. Również mecze z rosyjskimi drużynami i reprezentacją będą przeprowadzane na neutralnym gruncie. 

Fot. Kraków w Pigułce

Europejska Federacja Piłki Nożnej podjęła decyzję, aby finał piłkarskiej Ligi Mistrzów przeniesiony z Sankt Petersburga do Paryża.  Decyzja o zmianie miejsca rozgrywania finału UEFA Champions League zapadła podczas nadzwyczajnego posiedzenia Komitetu Wykonawczego UEFA.

Ponadto UEFA podjęła też decyzje, że wszelkie mecze rosyjskich klubów oraz reprezentacji będą rozgrywane na neutralnym terenie. Oznacza to, że reprezentacja Polski nie poleci do Moskwy na mecz barażowy przeciwko Rosji na mecz zaplanowany na 24 marca. Póki co miejsce spotkania nie jest jeszcze znane.

„Komitet Wykonawczy UEFA zdecydował również, że rosyjskie i ukraińskie kluby oraz reprezentacje narodowe rywalizujące w rozgrywkach UEFA będą zobowiązane do rozgrywania swoich meczów u siebie na neutralnych obiektach do odwołania”

– można przeczytać w oświadczeniu.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]