Atak Rosji na Ukrainę. Dziennikarze z ważnym apelem do największych platform cyfrowych!

Dziennikarze wieku polskich redakcji opublikowali apel, w którym zwrócili uwagę na problem ataków w cyberprzestrzeni. Skierowali go do największych platform cyfrowych.

Trwa wojna na Ukrainie. Polscy dziennikarze takich portali jak Interia, Onet czy Polsat News ,zwrócili jednak także fakt na inny jej wymiar- w cyberprzestrzeni. Od wielu tygodni Rosjanie atakowali ukraińską infrastrukturę w sieci, w tym strony wielu urzędów i instytucji. Dodatkowo, Rosja prowadziła działania mające na celu dezinformację.

Co istotne, wszystkie te działania prowadzone są nie tylko w mediach publicznych, ale i w na poziomie platform cyfrowych: Facebooka, Instagrama, Twittera, YouTube’a czy TikToka. Zdaniem dziennikarzy, niezbędne są zdecydowane działania w tej kwestii.

Autorzy apelu chcą, aby takie firmy jak Meta, Google, Twitter oraz ByteDance niezwłocznie włączyły się do aktywnej walki z rosyjską kampanią dezinformacji. By to zrobić należy zablokować na platformach profile i konta wszystkich państwowych rosyjskich mediów i jak najszybsze rozszerzanie możliwości zgłaszania postów i użytkowników do administratorów serwisów społecznościowych w których pojawia się propaganda i fake newsy.

Ponadto, pomóc może także  zatrudnienie odpowiedniej liczby administratorów odpowiedzialnych za kontrolę treści, którzy biegle posługują się lokalnymi językami, by byli w stanie na bieżąco reagować i oceniać sporne treści. Dziennikarze proponują także zwiększenie nakładów finansowych.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE