Brutalni najemnicy z grupy Wagnera chcą zamordować prezydenta Ukrainy

W Kijowie i okolicach działa około 400 najemników z grupy Wagnera. Choć armia Ukrainy sukcesywnie ich likwiduje, nadal próbują dopaść prezydenta.

Fot. Pixabay

„Ponad 400 rosyjskich najemników działa w Kijowie, by na rozkaz Kremla zamordować prezydenta Zełenskiego i członków jego rządu oraz przygotować grunt pod przejęcie władzy przez Moskwę” – poinformował brytyjski „Times”.

Grupa Wagnera to zaufani najemnicy Kremla, z którymi oficjalnie nie ma żadnych kontaktów. Nieoficjalnie jednak działa wszędzie tam i we wszystkich sprawach, w których Rosja nie chce być oficjalnie zaangażowana. Uważa się, że grupa dopuściła się ciężkich przestępstw wojennych. Decyzją z dnia 13 grudnia 2021 r. Rada Unii Europejskiej nałożyła sankcje na Grupę Wagnera, z powodu odpowiedzialności za poważne naruszenia praw człowieka w Ukrainie, Syrii, Libii, Republice Środkowoafrykańskiej, Sudanie i Mozambiku, obejmującej tortury i egzekucje pozasądowe, doraźne lub arbitralne oraz zabójstwa.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]