Posiedzenie ONZ. Szef rosyjskiego MSZ niewpuszczony na spotkanie

W Genewie odbywa się posiedzenie Rady Praw Człowieka ONZ. Udziału jednak nie weźmie z nim szef rosyjskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych Siergiej Ławrow. Wszystko z powodu sankcji nałożonych na Rosję. 

Posiedzenie Rady Praw Człowieka ONZ odbywa się w Genewie. Jednak z powodu sankcji jakie zostały nałożone na Rosję przez Unię Europejską, w tym zamknięcie przestrzeni powietrznej dla rosyjskich samolotów, szef rosyjskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych nie może wziąć udziału w spotkaniu.

Siergiej Ławrow do Szwajcarii chciał udać się rosysjskim samolotem. Jedynym wyjściem dla niego z tej sytuacji byłoby wypełnienie dodatkowych dokumentów, ale konsekwentnie tego odmawia. Rzeczniczka rosyjskiego MSZ na antenie kanału Rosja-1 nie kryła oburzenia z zaistniałej sytuacji.

„Jakaś bzdura! Jakie dokumenty, jakie zasady, jakie instrukcje? O co chodzi? Obowiązkiem Organizacji Narodów Zjednoczonych i kraju goszczącego jest zapewnienie pracy krajów członkowskich, zwłaszcza w czasach kryzysu.”

-mówiła Marija Zacharowa. Przypomnijmy, UE zamknięła swoją przestrzeń powietrzną dla samolotów należących do Rosji, zarejestrowanych w Rosji i kontrolowanych przez Rosję, „w tym prywatnych odrzutowców oligarchów” .

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]