Putin zwołuje nadzwyczajne posiedzenie. Ma to związek z sankcjami nałożonym na Rosję

Władimir Putin zwołał nadzwyczajne posiedzenie, które ma mieć miejsce jeszcze dziś w jego gabinecie. Współtowarzyć mają mu przedstawiciele banku centralnego. Jak poinformował rzecznik Kremla, ma to związek z nałożonymi na Rosję sankcjami. 

Jeszcze dziś Władimir Putin ma przewodniczyć nadzwyczajnemu spotkaniu w swoim gabinecie wraz z przestawicielami banku centralnego w Rosji. Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow przyznał, że gospodarcza rzeczywistość kraju się znacząco zmieniła, jednak „nie ma powodu, by wątpić w skuteczność i wiarygodność banku”.

Dodał, że sancje, które nałożone zostały na Rosję są bardzo ciężkie i problematyczne, jednak Rosja ma potencjał, by zrównoważyć szkody. Przypomnijmy, w poniedziałek rano handel akcjami nawet nie wystartował. Sesja miała być opóźniona o trzy godziny. Później jednak poinformowano, że handel nie ruszy wcale.

„Rosja od dłuższego czasu tworzyła plany na wypadek ewentualnych sankcji, w tym tych najcięższych. Istnieją plany odpowiedzi, zostały one opracowane i są realizowane w miarę pojawiania się problemów.”

-powiedział rzecznik.  Dmitrij Pieskow odniósł się także do sankcji nałożonych bezpośrednio na Władimira Putina. Przyznał, że są one przywódcy Rosji całkowicie obojętne i zawierają absurdalne stwierdzenia o niektórych aktywach. Przekonywał, że prezydent nie ma żadnego majątku, poza tym, który deklarował.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]