Wołodymyr Zeleński ujawnia tragiczne statystyki. Chodzi o śmierć dzieci

– Przez te cztery dni przez rosyjskich ostrzał zginęło 16 ukraińskich dzieci. 45 jest rannych – przekazał w poniedziałek prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Zwrócił się też bezpośrednio do Rosyjskich żołnierzy.

Fot. Pixabay / Kraków w Pigułce

– Żołnierze ukraińscy walczą o nas, o całe państwo, ale i całą Europę. O pokój dla wszystkich krajów Unii Europejskiej – wskazał prezydent. – O pokój, o życie dzieci, o równouprawnienie, o demokrację – dodał Wołodymyr Zełenski.

Podziękował też światowym liderom.

– Rozmawiałem wczoraj z prezydentami Portugalii, Litwy, prezydentem Francji Emmanuelem Macronem, z prezydentem Polski Andrzejem Dudą. Jestem szczególnie wdzięczny Andrzejowi za naszą wspólną owocną pracę. Rozmawiałem z premierami Belgii, Hiszpanii oraz z premierem Wielkiej Brytanii Borisem Johnsonem. Poparcie ze strony naszej antywojennej koalicji jest bezwarunkowe i bezprecedensowe.

Zaapelował do rosyjskich żołnierzy.

– Nie słuchajcie waszych oficerów i propagandystów, rzucajcie ten sprzęt i idźcie do domów, ratujcie życie. Nie wierzcie propagandystom, uciekajcie

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]