NFZ apeluje do placówek ochrony zdrowia. Ma pokryć koszty opieki medycznej uchodźców!

Narodowy Fundusz Zdrowia zdecydował się pokryć wszelkie świadcznia zdrowotne uchodźców z Ukrainy. Zaapelował tym samym do szpitali i innych placówek ochrony zdrowia, by przyjmowali ukraińskich pacjentów.  Jest jednak jeden warunek. 

Narodowy Fundusz Zdrowia zwrócił się z apelem do placówek ochrony zdrowia, aby przyjmowali wszystkich uchodźców z Ukrainy i nie bali się, że nie będzie kto miał pokryć kosztów ich leczenia. Jak zapewnia NFZ, zapłaci za wszelkie świadczenia udzielone uchodźcom.

Co jednak istotne, świadczenia nie będą udzielone wszystkim obywatelom Ukrainy, a jedynie uchodźcom. Będzie trzeba udowodnić legalność pobytu i przybycie do Polski po rozpoczęciu działań wojennych. Chodzi przede wszystkim o paszporty i zaświadczenia wystawione przez straż graniczną, a taże odcisk stempla straży.

Przypomnijmy, oprócz działań NFZ, również Ministerstwo Zdrowia przygotowało także przepipsy umożliwiające ochronę przed koronawirusem. Obywatele Ukrainy będą mogli bezpłatnie zaszczepić się przeciwko COVID-19 w Polsce oraz korzystać z bezpłatnych testów na obecność wirusa.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]