Od dziś polskie autostrady darmowe dla Ukraińców!

Od dziś do końca miesiąca wszyscy kierowcy samochodów z ukraińskimi numerami rejestracyjnymi, a także auta organizacji pomocowych, nie będą musieli ponosić żadnych opłat za korzystanie z niektórych polskich autostrad.

Przez cały styczeń część polskich autostrad będzie darmowa dla osób z Ukrainy oraz dla pojazdów każdej kategorii, w której znajdują się przedstawiciele organizacji pomocowej niosącej  pomoc uchodźcom. Wszystko z powodu wojny, która dotknęła naszych sąsiadów. Ma to być akt solidarności z ludnością cywilną pokrzywdzoną działaniami Rosji.

Za darmo będzie można jeździć autostradą A4 na odcinku pomiędzy Krakowem a Katowicami. Na A1 zwolnienie dotyczy płatnego odcinka drogi między Rusocinem  a Nową Wsią, natomiast na A2, odcinka między Świeckiem a Koninem. O zgodę na taki ruch spółki zarządzające drogami zwróciły się do ministra infrastruktury.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]