Rosja traci kolejne mistrzostwa!

Światowa Federacja Siatkówki wydała komunikat dotyczący bliżających się mistrzostw świata. Turniej miał mieć miejsce w Rosji, jednak tak się nie stanie. W ciągu najbliższych dni FIVB ma przekazać informacje o nowym miejscu mistrzostw.

Od dawna wiadomo było, że mistrzostwa świata w piłce siatkowej odbędą się w Rosji. Jednak ze względu na sytuację na Ukrainie i naciski ze strony środowiska, Światowa Federacja Siatkówki zdecydowała się przenieść miejsce, w którym rozgrywki będą się odbywać.

„W związku z inwazją Rosji na Ukrainę, FIVB wyraża swoje zmartwienie eskalującą sytuacją i bezpieczeństwem mieszkańców Ukrainy. Zarząd FIVB doszedł do wniosku, że niemożliwe będzie przygotowanie i organizacja mistrzostw świata w Rosji w związku z wojną w Ukrainie. Zapadła decyzja o odebraniu Rosji prawa do organizacji mistrzostw świata, które mają odbyć się w sierpniu i wrześniu 2022 r. Rosyjska federacja siatkarska została już poinformowana.”

-napisano w komunikacie. Dodano, że w tej chwili trwają poszukiwania nowego organizatora mistrzostw. Ma być to miejsce neutralne, w którym zarówno kibice, sportowcy i ich rodziny, jak i włodarze, będą bezpieczni. W najbliższym czasie ma zostać przekazana informacja, gdzie to będzie.

Przypomnijmy, UEFA i FIFA zdecydowały, że Sankt Petersburg nie zorganizuje finału Ligi Mistrzów. Po naciskach rosyjskie drużyny i kadry narodowe zostały też wykluczone z kolejnych turnieju. Podobne działania podjęto także w innych zawodach sportowych.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]