Rosyjski pocisk trafił w szpital położniczy! Ogromne zniszczenia!

Pocisk wystrzelony przez rosyjskie wojsko trafił w prywatny szpital położniczy znajdujący się w obwodzie kijowskim. Pacjentki zostały ewakuowane.

Sytuacja miała miejsce w nocy, z poniedziałku na wtorek. W obwodzie kijowskim pocisk wystrzelony przez rosyjskie wojsko trafił w prywatny szpital położniczy. Wszyscy przebywający w placówce zostali z niej ewakuowani.

Nie wiadomo, o którą placówkę chodzi, ani w jakiej dokładnie miejscowości on się znajduje. Jak jednak poinformował w mediach społecznościowych dyrektor generalny sieci szpitali Witalij Girin, którego cytuje agencja Ukrinform, zniszczenia są ogromne. Nie ma póki co informacji, by ktoś zginął.

Od początku wojny na Ukrainie, wojska rosyjskie szturmowały również cywilną infrastrukturę i zwykłych obywateli kraju. Poza szpitalem, Rosja atakowała także przedszkola czy budynki mieszkalne. Do tej pory w wyniku wojny zginęło już ponad stu ukraińskich cywili. Wśród nich są również dzieci.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]