Rynek pracy w Krakowie

Zanim zdecydujemy się na przeprowadzkę do Krakowa, warto zapoznać się z możliwościami zatrudnienia, które czekają na nas w nowym miejscu. Dzięki temu oszczędzimy sobie niepotrzebnego stresu, bardzo często towarzyszącemu przeprowadzkom. Jak wygląda rynek pracy w Krakowie? Nowi mieszkańcy szybko się na nim odnajdą? Czy osobom zmieniającym branżę lub firmę łatwo jest znaleźć pracę?

Fot. Materiały prasowe

Jakich pracowników potrzebuje Kraków?

Według jednego z raportów dotyczących zatrudnienia, w Krakowie istnieje wiele branży z deficytem pracowników. Potrzebni w tym mieście specjaliści to m.in. agenci i administratorzy nieruchomości, dealerzy i maklerzy aktywów finansowych, a także dekarze, maszyniści kolejowi i monterzy konstrukcji budowlanych. Nie oznacza to, że pracownicy innych zawodów nie znajdą w Krakowie zatrudnienia odpowiadającego ich wykształceniu oraz umiejętnościom. Szukając pracy w tym mieście, warto skorzystać z popularnej wyszukiwarki ofert: https://www.aplikuj.pl/praca/krakow. Odpowiednio przygotowane filtry pozwalają nie tylko na wpisanie preferowanego zawodu czy stanowiska, ale również wybór oczekiwanej formy zatrudnienia oraz poziomu zarobków brutto w skali miesiąca. Najlepsze efekty w poszukiwaniu pracy daje regularne odwiedzanie witryny internetowej i przeglądanie nowo opublikowanych ofert. Propozycje publikowane na stronie dotyczą nie tylko zawodów deficytowych – pojawiają się tam także ogłoszenia dla popularnych branż, dlatego warto być na bieżąco, aby zdążyć przed konkurencją!

Bezrobocie w Krakowie

Jeśli chodzi o miasto Smoka Wawelskiego, stopa bezrobocia jest tutaj średnio o połowę niższa niż w wielu innych dużych miastach w całej Polsce. Nawet w dobie pandemii koronawirusa, ta miejscowość nie miała z nią większego problemu. Warto również wiedzieć, że poziom wynagrodzenia w Krakowie zajmuje obecnie jedno z czołowych miejsc, jeśli chodzi o nasz kraj. Wniosek jest prosty: warto szukać tutaj pracy! Choć miejscowi pracodawcy zatrudniają wielu pracowników spoza stolicy małopolski, którzy na co dzień dojeżdżają do Krakowa autobusami lub pociągami, dla osób nowo przyjezdnych miejsc pracy nie brakuje. Miasto Kraka może również poszczycić się szeroką ofertą zatrudnienia dla osób studiujących. Oprócz pracy w punktach handlowych czy gastronomicznych, łatwo znaleźć także propozycje płatnych staży, mogących rozwinąć umiejętności przyszłego pracownika na pełen etat.

Jak wygląda sprawa, jeśli chodzi o osoby spoza granic Polski? Posiadając odpowiednie dokumenty oraz kwalifikacje, mają one duże szanse na znalezienie zatrudnienia, które spełni ich oczekiwania. Pracę otrzymają również osoby bez wykształcenia, które przyjadą do Polski z zamiarem podjęcia nauki. Tym bardziej, że znajomość języka obcego jest bardzo często dodatkowym atutem w oczach pracodawcy.

Gdzie najłatwiej znaleźć pracę w Krakowie?

Choć zdarza się spotkać osobę wędrującą po mieście z teczką pełną kopii własnego CV, sposób ten traci swoją popularność. Obecnie zastępują go poszukiwania w Internecie na przeznaczonych do tego celu stronach. Dzięki nim znalezienie zatrudnienia w Krakowie, ale również mniejszych miastach, takich jak Wieliczka, jest znacznie łatwiejsze. Jedną z najpopularniejszych witryn internetowych do poszukiwania pracy jest Aplikuj.pl. Oprócz znalezienia zatrudnienia, umożliwia ona wykreowanie własnego CV oraz skorzystanie z kalkulatora wynagrodzeń. Warto odwiedzić ją podczas swoich poszukiwań.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]