500 mln euro dla uchodźców w Ukrainy!

500 milionów euro z budżetu Unii Europejskiej będzie przekazane na pomoc dla uchodźców z Ukrainy. „W przyszłości będzie więcej”- powiedziała przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen. 

Fot. Kraków w Pigułce / Shutterstock

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen pojawiła się w Bukareszcie, gdzie spotkała się z prezydentem Rumunii. Podczas wystąpienia przekazała o pomocy, którą zobowiązała się zapewnić Unia Europejska dla Ukrainy.

Ursula von der Leyen poinformowała, że co najmniej 500 milionów euro z budżetu Unii Europejskiej zostanie przeznaczone na wsparcie uchodźców z Ukrainy. W przyszłości będzie jednak więcej. Jak tłumaczyła, ochrona osób uciekających przed bombami to moralny obowiązek Europejczyków.

Przewodnicząca KE przypomniała też, że unia nałożyła na Rosję i rosyjskich przywódców mocne sankcje. Dzięki nim możliwe jest ograniczenie zdolności Kremla do prowadzenia wojny przeciwko Ukrainie.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]