Doradca prezydenta Ukrainy informuje: „Tylko to powstrzyma Rosję”

Doradca premiera Ukrainy opublikował w mediach społecznościowych wpis dotyczący inwazji Rosji na Ukrainę. Wyjaśnił, co jego zdaniem jest w stanie powstrzymać atak wojsk rosyjskich. Dodał, że nadszedł czas, by zaachód wziąć na siebie odpowiedzialność za zakończenie wojny. 

Fot. Kraków w Pigułce / Pixabay

Dziś Mychajło Podolak, doradca prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego, oświadczył w mediach społecznościowych, że tylko ustanowienie strefy zakazów lotów nad Ukrainą może powstrzymać rosyjską eskalację. Wyjaśnił, że logiką tej wojny jest zwiększanie rakirtowych i lotniczych uderzeń w cywilną infrastrukturę, duże miasta i mieszkańców Ukrainy.

Zdaniem Podolaka, nadszedł czas, by zachodni partnerzy wzięli na siebie odpowiedzialność za zakończenie wojny. A, jak podkreśla,  tylko zamknięte niebo może w tym pomóc. O taką możliwość apelował też już wcześniej Wołodymyr Zełenski.

Natomiast podczas wczorajszej konferencji prasowej rzeczniczka Białego Domu poinformowała, że po raz kolejny odrzucono prośby prezydenta o ustanowieniu lotów nad Ukrainą. Jak tłumaczy, to oznaczałoby w praktyce zestrzeliwanie przez amerykańskie wojsko rosyjskich samolotów, potencjalnie wywołując bezpośrednią wojnę z Rosją.

„Tego właśnie staramy się uniknąć. Decyzja w tej sprawie należy jednak do pentagonu.”

-dodała Jen Psaki.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]