Prezydent Joe Biden zadzwonił do Prezydenta Andrzeja Dudy. Rozmawiali przez ponad godzinę

Godzinną rozmowę telefoniczną o sytuacji związanej z wydarzeniami na Ukrainie odbył dziś Prezydent Andrzej Duda z Prezydentem USA Joe Bidenem. – Cały Sojusz Północnoatlantycki twardo za nami stoi – przekazał Andrzej Duda.

Fot. Jakub Szymczuk / KPRP

Pan Prezydent Biden podkreślił bardzo mocno, że jest wdzięczny za naszą postawę i żebyśmy byli spokojni, ponieważ artykuł 5. Traktatu NATO działa i Stany Zjednoczone razem z pozostałą częścią Sojuszu Północnoatlantyckiego gwarantują nasze bezpieczeństwo – relacjonował Prezydent Andrzej Duda. – Chcę to bardzo mocno podkreślić, bo wiem, że wiele niepokoju jest wśród rodaków – możecie być Państwo przekonani, że jesteśmy częścią Sojuszu Północnoatlantyckiego i cały Sojusz Północnoatlantycki twardo za nami stoi.

Do rozmowy doszło z inicjatywy Joe Bidena. Jak mówił Andrzej Duda, amerykańskiemu przywódcy zależało na poznaniu oceny sytuacji z polskiej perspektywy.

Polskie bezpieczeństwo to zarazem bezpieczeństwo Sojuszu Północnoatlantyckiego – dodał Andrzej Duda. Jak wskazał, tę odpowiedzialność NATO podkreśla m.in. obecność w Polsce ponad 10 tys. żołnierzy USA, ponadto żołnierzy kanadyjskich, brytyjskich i rumuńskich.

Prezydent jest dziś na Podkarpaciu. W Rzeszowie spotkał się z żołnierzami 21 batalionu dowodzenia 21 Brygady Strzelców Podhalańskich, następnie pojechał na polsko–ukraińskie przejście graniczne Korczowa–Krakowiec w gminie Radymno.

Źródło: KPRP

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]