Rosjanie mają problem z dostępem do Facebooka i niezależnych mediów!

Jak informuje francuska agencja AFP, w nocy z czwartku na piątek witryny internetowe Facebooka, ale także wiele niezależnych mediów, przestało działać na terenie Rosji. 

W nocy z czwartku na piątek portal społecznościowy Facebook, Twitter i wiele innych niezależnych mediów, takich jak Deutsche Welle, rosyjskojęzyczne BBC, Meduza czy RFE-RL. Linki nagle przestały działać lub pojawiały się bardzo duże problemy z załadowaniem stron.

W środę natomiast Departament Stanu oskarżył Rosję o rozpoczęcie wojny na pełną skalę z wolnością mediów i prawdą, poprzez blokowanie niezależnych źródeł informacji. Jak tłumaczy miało to uniemożliwić zwykłym obywatelom kraju dostęp do informacji o inwazji na Ukrainę.

Rosyjskie MSZ oświadczyło natomiast w czwartek, że BBC jest wykorzystywane do podważania informacji o wewnętrznej sytuacji politycznej i dotyczącej bezpieczeństwa w Rosji. Według informacji Reutera Rosja ograniczyła częściowo dostęp do Facebooka, co potwierdziła firma Meta Platforms, do której należy portal społecznościowy.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]