Wojska rosyjskie szturmują kolejne miasto! Zajęły szkołę i zastrzeliły jej dyrektora!

Jak poinformował dziś szef władz obwodu mikołajowskiego na południu Ukrainy, rosyjskie wojska szturmują kolejne miasto. W Mikołajowie Rosjanie zajęli szkołę i zastrzelili jej dyrektora. 

Fot. Kraków w Pigułce / Pixabay

Każdego dnia Ukraina informuje o kolejnych bombardowaniach, w tym obiektów cywilnych, takich jak bloki mieszkalne, szpitale czy szkoły. Rosyjskie wojska szturmują kolejne miasta na Ukrainie. Dziś mer Mikołajowa Ołeksandr Senkewycz przekazał, że wojska wchodzą do miasta. W pewnych częściach trwają wciąż walki.

Jak przekazał z kolei szef władz obwodu mikołajowskiego Witalij Kim, cytowany przez agencję Reutera, Rosjanie zajęli jedną ze szkół w obwodzie i zastrzelili jej dyrektora. Mężczyzna zaapelował do wszystkich mieszkańców, aby zachowali zimną krew.

Do 1991 roku miasto Mikołajów był najważniejszym ośrodkiem budowy nawodnych okrętów wojennych w Związku Radzieckim. Tu właśnie zbudowano wszystkie radzieckie lotniskowce. Obecnie jest to wciąż ważny ośrodek przemysłu stoczniowego.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]