Jedno z najbardziej poruszających zdjęć z wojny. Ojciec przytula zmarłego syna

Jedno z najbardziej poruszających zdjęć z wojny opublikowała agencja Associated Press. Przedstawia ojca przytulającego zmarłego syna.

16-letni Iliya kochał piłkę nożną. Gdy Rosjanie rozpoczęli bombardowanie, chłopiec był na boisku. Przewieziono go do szpital i od razu trafił na stół operacyjny. Niestety, lekarzom nie udało się go uratować.

Chirurdzy, którzy opuszczali salę nie patrzyli się w oczy jego ojca. Jeden z nich trzymał jeszcze chłopca za rękę, drugi siedział załamany, z opuszczoną głową. Ojciec chłopca trzymał głowę w dłoniach i płakał – opisywało całą sytuację Associated Press.

Sytuacja w Mariupolu jest naprawdę trudna. W większości miasta nie ma prądu, wody i ogrzewania. Nie działają telefony komórkowe. Władzom udaje się jednak przywozić ludziom wodę cysternami. Mimo ostrzałów, braku mediów, żywności i ciężkiej sytuacji sanitarnej miasto nadal się broni.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]