Chiny reagują na wojnę na Ukrainie. „Przyjaźń solidna jak skała”

Minister spraw zagranicznych Chin przekazał, że przyjaźń chińsko-rosyjska jest wciąż solidna jak skała. Jak dodał, jego kraj może natomiast odegrać rolę mediatora pomiędzy Rosją a Ukrainą.

Jak przekazał podczas poniedziałkowej konferencji prasowej chiński minister spraw zagranicznych, przyjaźń Chin z Rosją jest solidna jak skała, a perspektywy współpracy są bardzo szerokie. Dodał, że współpraca między dwoma krajami przynosi korzyści i dobrobyt dwóm narodom.

Wang Yi zabrał też głos w sprawie wojny na Ukrainie. Jak podkreślił, najważniejszy jest dialog i szanowanie i ochrona suwerenności i integralności terytorialnej wszystkich krajów. Ocenił, że oba kraje powinny pamiętać o długoterminowym pokoju i stabilności regionu oraz wprowadzić skuteczną i zrównoważoną europejską architekturę bezpieczeństwa.

Szef spraw zagranicznych zapewnił, ze Chiny są gotowe nadal odgrywać konstruktywną rolę w ułatwianiu dialogu na rzecz pokoju i współpracować ze społecznością międzynarodową w celu przeprowadzenia niezbędnej mediacji. Przedstawił sześć propozycji na rzecz unikania kryzysów humanitarnych na Ukrainie.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]