Dramatyczny apel Zełenskiego: „Ile jeszcze śmierci i zniszczeń potrzeba?”

W nowym nagraniu opublikowanym w mediach społecznościowych prezydent Ukrainy zwraca się do Zachodu. W dramatycznych słowach po raz kolejny zaapelował o zabezpieczenie nieba nad Ukrainą. Dodał, że o przyszłości Europy zdecyduje opór Ukraińców. 

Fot. Kraków w Pigułce / Shutterstock

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w dzisiejszym nagraniu opublikowanym na Facebooku po raz kolejny zaapelował do Zachodu, aby zabezpieczyć niebo nad Ukrainą. Jego zdaniem tylko to może powstrzymać Rosję przed atakami wojennymi.

„Strzelają w sypialnie miast, biorą zakładników. To nasz świat i nasz kraj. Ile jeszcze śmierci i zniszczenia potrzeba, aby zabezpieczyć niebo nad Ukrainą? Czym ludzie w Charkowie różnią się od ludzi z Hamburga? Dajcie nam możliwości obrony przeciwlotniczej, jakich potrzebujemy.”

-powiedział. Dodał, że to opór Ukraińców może w tej chwili zdecydować o przyszłości całej Europy. Dlatego niezbędne są nowe sankcje i bardziej zdecydowane działania wspólnoty międzynarodowej.

Prezydent Ukrainy zaznaczył, że miliony mieszkańców bronią flagi, bo to jest ich świętość. I nie ma i nie będzie na niej nigdy czarnych plam ani swastyk. Zełenski porównał flagę Ukrainy do ziemi- spokojnej, żyznej i złocistej. I zaznaczył, że tak zasze było i będzie.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]