Gen. Skrzypczak prognozuje: tyle jeszcze potrwa wojna. Wskazuje zwycięzcę

Zdaniem Generała Waldemara Skrzypczaka, wojna rozstrzygnie się dość szybko. Ekspert wypowiedział się o na ten temat w Gościu Radia ZET.

Fot. Shutterstock

Wojna na Ukrainie rozstrzygnie się zdaniem generała w 2-3 dni, maksymalnie 5. Ekspert wskazuje, że wojska rosyjskie przestały nacierać, teraz tylko bombardują miasta. Były dowódca Wojsk Lądowych zauważa, że Rosja raczej nie ściągnie nowych sił, a jeżeli już to żołnierzy rezerwy, którzy nie mają dużej możliwości bojowej.

Rosjanie nie mają już odwodów. W ciągu najbliższych dni nie ma szans, żeby na teatr działań wojennych przybyły nowe siły. (…) Będą mieli problemy z utrzymaniem zajętych terenów, bo tam powstaje partyzantka. Rosyjskie oddziały będą dewastowane przez wojska ukraińskie. Ukraińcy przejdą teraz do kontrofensywy, mają odwody operacyjne, skutecznie walczące wojska pancerne i zmechanizowane. Wierzę, że w ciągu dwóch, trzech dni nastąpi przełom i przejmą inicjatywę operacyjną Ukraińcy – ocenił gen. Skrzypczak w Radio ZET.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]