Prezydent chce zwołać Zgromadzenie Narodowe

Andrzej Duda złożył właśnie wniosek o zwołanie posiedzenia Zgromadzenia Narodowego. Miałby się odbyć w najbliższy piątek. Poinformował o tym podczas spotkania z dziennikarzami w sprawie sytuacji na Ukrainie.  

Prezydent Polski Andrzej Duda wygłosił orędzie z okazji rocznicy wstąpienia Polski do NATO. Mówił o tym w kontekście bieżących tragicznych wydarzeń na Ukrainie, która zmaga się z brutanym atakiem wojsk rosyjskich.

Podczas spotkania z dziennikarzami poinformował, że złożył wniosek do marszałek Sejmu Elżbiety Witek o zwołanie posiedzenie Zgromadzenia Narodowego. Miałoby one odbyć się w najbliższy piątek, dzień przed 23 rocznicą wstapienia Polski do NATO.

Sejm i Senat, obradując wspólnie pod przewodnictwem marszałka Sejmu, działają jako Zgromadzenie Narodowe. Zgodnie z konstytucją prezydent może zwracać się z orędziem do Sejmu, do Senatu lub do Zgromadzenia Narodowego, a orędzia nie czyni się przedmiotem debaty.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]