Prezydent Ukrainy: „Rosjanie w ciągu 13 dni stracili więcej niż w ciągu 30 lat”

Jak przekazał prezydent Ukrainy Wołodymir Zełenski podczas dzisiejszego wystąpienia, w ciągu ostatnich 13 dni wojny Rosjanie stracili więcej samolotów i sprzętu wojskowego niż w ciągu ostatnich 30 lat. 

Podczas dzisiejszego wystąpienia prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski przekazał, że dziś nie może pozdrowić tradycyjnie kobiet w dniu ich święta, ponieważ dookoła jest pełno śmierci. Opisał m.in. sytuację w okupowanych ukraińskich miastach. Przekazał także, że z powodu odwodnienia zmarła 12-letnia dziewczynka.

Prezydent Zełenski zwrócił jednak uwagę na fakt, że w ciągu ostatnich 13 dni wojny Rosjanie stracili więcej samolotów i sprzętu wojskowego niż w ciągu ostatnich 30 lat. Zaznaczył jednak, że w Rosji mimo to wystarczy „maszyn do zabijania” pokojowo nastawionych ukraińskich obywateli.

„Wina za każdą śmierć oczywiście leży po stronie Rosji. Wina spoczywa na okupantach, ale odpowiedzialność za to jest także na tych, którzy od trzynastu dni nie potrafią podjąć decyzji o zapewnieniu bezpieczeństwa ukraińskiego nieba, gdzieś tam w Europie, na Zachodzie.”

-podkreślił Wołodymyr Zełenski.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]