Bombardowania dwóch miast na Ukrainie. Kilkadziesiąt ofiar, tysiące ewakuowanych. Podano dane

Jak przekazał portal Nexta, w nocy z poniedziałku na wtorek, podczas nalotu na Sumy zginęło 21 osób, kilka tysięcy zostało ewakuowanych. Także co najmniej jedna osoba zginęła w trakcie bombardowania Ochrtryki.


Do bombardowań doszło w nocy z poniedziałku na wtorek w dwóch miastach na Ukrainie. Jak przekazała w nocy Nexta, w trakcie rosyjskiego nalotu na Sumy, na północnym wschodzie Ukrainy, zginęło 21 osób. Wśród ofiar są również dzieci. Jak wcześniej podała Nexta, w ataku zginął Artem Pryimenko, 16-letni mistrz Ukrainy w sztuce walki sambo. Nie żyje także jego rodzina, w tym dwaj młodsi bracia.

Kancelaria prezydenta dodaje, że z miasta ewakuowano w dwóch falach ponad pięć tysięcy mieszkańców. Jak dodaje  zastępca szefa Kancelarii Prezydenta Kyryło Tymoszenko, z miasta wyjechało też ponad tysiąc prywatnych samochodów.

Natomiast po bombardowaniu i ostrzale ludności cywilnej w Ochtyrce, w obwodzie sumskim na północy Ukrainy, zginęła co najmniej jedna osoba, 14 zostało rannych. Bilans nie jest jednak ostateczny, trudno policzyć wszystkich zabitych. Niewykluczone więc, że liczba ofiar wzrośnie.
Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]